Ahoj,

 

blíží se Vánoce a já je chci využít. Napsal jsem pohádku a tu pohádku věnuji všem dětem, kterých se dotkla nebo stále ještě dotýká válka. Chtěl bych totiž, aby dětství patřilo všem dětem napříč celým světem. A to ať už jsou odkudkoliv. A jakékoliv barvy pleti. A vyznání. A přesvědčení. S rodiči či bez nich. Přeji si, aby se můj příběh šířil mezi lidi a dotkl se jejich srdcí. Vím, je to troufalé a možná až naivní přání, ale stejně se pokusím pro něj udělat vše.

 

Příběh, ilustrace i přípravu k tisku zde naleznete ke stažení zdarma. Můžete se vším naložit, jak uznáte za vhodné, ale přece jen na vás mám prosbu. Zřídil jsem u banky transparentní účet a založil projekt na HITHIT.cz, prosím! přispějte na něho skrz hithit.cz – dětství všem dětem a vybraná částka poputuje na pomoc do zemí, v nichž děti přišly či přichází o své dětství vinou válečných konfliktů. Zatím jsem ve fázi výběru, přes kterou organizaci se peníze k dětem dostanou, a zda půjde o prostředníka působícího v ČR, nebo rovnou o organizaci v zemi určení. Protože ale nechci promeškat náladu štědrosti a vzájemnosti panující mezi lidmi v době adventu, spouštím projekt již nyní, i když jednání s jednotlivými organizacemi začnu až v průběhu prosince.

 

Pokud se můj text dostane až k očím nějakého nakladatele, vězte prosím, že máte mé svolení pohádku vydat ovšem s tou prosbou, aby 90 % ze zisku z prodeje putovalo na charitu dle vašeho výběru. Věřím, že tak učiníte.

Děkuji Vám, že jste dočetli až sem. A ještě více děkuji, pokud se do sbírky zapojíte (byť nikoho nenutím a stavím na principu naprosté dobrovolnosti).

 

Na oplátku slibuji, že veškerý zisk, který z mých pohádek kdy vzejde, půjde na charitativní činnost. Navždy.  

Daniel Hrnčíř